Gaziantep'te işçilere antikor temelli Covid-19 testi yapıldı

Gaziantep'te işçilere antikor temelli Covid-19 testi yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda, Gaziantep Sanayi Odası ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde firmalara yönelik antikor temelli Covid-19 tarama testleri başladı.


Gaziantep'te işçilere antikor temelli Covid-19 testi yapıldı

Sosyal mesafe kuralı çerçevesinde sağlık ekipleri tarafından firmalarda gerçekleştirilen testler ile ilgili bilgi veren Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, salgının Türkiye’de görüldüğü tarihten bu yana işyerleri ve çalışanlarına yönelik birçok önlemin alındığını söyledi.

Gaziantep'te işçilere antikor temelli Covid-19 testi yapıldı

Salgınla mücadele kapsamında antikor tarama testlerinin başlamasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Ünverdi, “Bu sayede salgına karşı önlemler konusunda işletmelerimizde çok daha etkin bir sürece geçeceğiz.” dedi.

Ünverdi, "Firmalarımızın talepleri doğrultusunda sağlık ekipleri firmalarımıza giderek tarama testlerini yerinde gerçekleştiriyor. Randevu sistemi ile yürütülen sürece yoğun bir talep var. Sanayicilerimiz de sağlığı önceleyerek kriterler çerçevesinde tedbirleri harfiyen yerine getiriyor. Üretimin devam etmesi için çalışanlarımızın sağlığını koruyacak önlemleri almaya devam ediyoruz. Antikor temelli tarama testi ile vakalar önceden tespit edilerek yayılımın önüne geçilecek, bağışıklık düzeyinin belirlenmesini sağlayacak. Bu sayede sağlığımızı korurken, üretimlerimizdeki aksamaların önüne geçeceğiz.” diye konuştu.

Gaziantep'te işçilere antikor temelli Covid-19 testi yapıldı

Test süreci

Tarama testi yaptırmak isteyen firmalar, test yaptırmak istedikleri personel listesini Gaziantep Sanayi Odası’na bildiriyor. Gaziantep Sanayi Odası tarafından da firma talebi İl sağlık Müdürlüğü’ne iletiliyor.

İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonu çerçevesinde firmalara gidilerek kan örnekleri alınması ve laboratuvar sonuçlarının çıkması ile süreç tamamlanıyor. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.