Gaziantep'te havaya ateş açan 9 kişi yakalandı

Gaziantep'te havaya ateş açan 9 kişi yakalandı

Gaziantep'te yılbaşı gecesinde kutlama amaçlı havaya silahla ateş açan 9 kişi düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, yılbaşı gecesi kent genelinde denetimlerin yapıldığı belirtildi.

Silahla havaya ateş açan 9 kişinin gözaltına alındığı denetimlerde, 12 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet ruhsatsız tüfek, 4 adet kurusıkı tabanca ve çok sayıda havai fişek ele geçirildiği bildirildi.

Gaziantep Valisi Davut Gül de sosyal medya hesabından İl Emniyet Müdürlüğünün yazılı açıklamasını alıntılayarak şunları söyledi:

“Silahla havaya ateş edilmesi yasak olduğu gibi Gaziantep’te havai fişek atılması da yasaklanmıştı. Buna uymayanlara adli ve idari işlemin dışında gürültü kirliliğinden 48 Bin TL cezai işlem uygulanmaktadır. Vatandaşımızın huzurunu kaçıranlarla kararlı mücadelemiz devam edecek.” 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.