Gaziantep'te ekmeğe yapılan 'gizli' zam geri çekildi

Gaziantep'te ekmeğe yapılan 'gizli' zam geri çekildi

Gaziantep'te önceki gün francala ekmeğine yapılan zam, vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine geri çekildi.


Gaziantep’te Fırıncılar Odası tarafından ekmeğe “gizlice” yapılan zam Vali Davut Gül'ün girişimleri sonucu bir ay sonraya ertelendi. Ekmek zammı 1 Ocak 2021 tarihinde yürürlüğe girecek.

Ekmek zammı ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Vali Gül, fırıncılar ile yapılan görüşme neticesinde ekmeğe bu yıl zam olmayacağını açıkladı.

Gül, “Fırıncılarla yapılan görüşme neticesinde Gaziantep’te ekmek fiyatlarına yaptıkları fiyat artışı ertelenerek 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle yürürlüğe girmesine karar verilmiştir.” dedi.

 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.