Gaziantep’te dar gelirli hayvan yetiştiricilerine destek verildi

Gaziantep’te dar gelirli hayvan yetiştiricilerine destek verildi

Gaziantep’te hayvan yetiştiriciliğinin teşvik edilmesi kapsamında dar gelirli hayvan yetiştiricilerine Şahinbey Belediyesi tarafından küçükbaş ve büyükbaş hayvan desteği verildi.


Şahinbey ilçesinde 243 aileye, 184 büyükbaş ve 2 bin 567 küçükbaş hayvan desteğinde bulunulurken, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, canlı hayvan desteğinde bulunduğu hayvan yetiştiricilerini ziyaret ederek, hayvanların bakımı ve durumu ile ilgili bilgi aldı.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, hayvan yetiştiriciliğinin gelişmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Çiftçiye ve hayvan yetiştiricilerine Şahinbey Belediyesi olarak destek olmaya devam ettiklerini belirten Tahmazoğlu, “Özellikle köylerimizde yaşayan imkânı olmayan ancak hayvancılık yapabilecek ailelerimize küçükbaş ve büyükbaş hayvan dağıtımı gerçekleştirdik. Bostancık Mahallemizde iki tane inek verdiğimiz Saniye ablamızı ve Hikmet Beyi ziyarete geldik. Bu arada kendilerine verdiğimiz hayvanları da gördük, oldukça sağlıklılar ve iyi besleniyorlar. İnşallah yakın zamanda iki inekte doğum yapacak ve iki tane olan inek sayısı dörde çıkacak.” dedi.

Hayvanların yanında yem desteğinde de bulunduklarını anımsatan Tahmazoğlu, “Bu hayvanları 5 yıl boyunca satamayacaklar, bunlar kendilerine bir sermaye olacak. Böylelikle hayvancılığı da geliştirmiş olacağız. Hayvanların sütlerinin değerlendirilmesi konusunda Gaziantep İli Koyun Keçi Birliği ile görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah hayvanların sütlerini de onlar değerinde satın alacaklar ve vatandaşlarımıza ulaştıracaktır. Hayvan yetiştiricilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Şahinbey Belediyesinden iki tane inek alan Saniye ve Hikmet çifti, “Öncelikle bizlere böyle bir destek verdiği için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz. Başkanımız bizlere tohum, gübre, hayvan yemi ve hayvan desteğinde bulunuyor. Kendisinin sayesinde hiçbir ücret ödemeden birçok imkâna sahip olduk. Allah kendisinden razı olsun.” şeklinde konuştular.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.