Gaziantep’te Covid-19 vaka sayısı yüzde 66 düştü

Gaziantep’te Covid-19 vaka sayısı yüzde 66 düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz haftaya kadar artan Covid-19 vakalarından dolayı sık sık uyardığı Gaziantep’te vaka sayılarının yüzde 66’ya düştüğünü açıkladı.


Bakan Koca’nın açıklamasına ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte Coronavirus (Covid-19) vaka sayılarının düşmesiyle ilgili “rehavete kapılmama” uyarısında bulundu.

“Rehavete kapılmamalıyız”

Vali Gül, “Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre ilimizde vaka sayısı yüzde 66 düştü. Bu başarıyı sizlerin disiplinli yaşamına borçluyuz. Avrupa’da artış var. Gaziantep ticari hareketliliğin olduğu bir şehir. Rehavete kapılırsak en sıkıntılı illerden birisi olabiliriz.” dedi.

Gaziantep il Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki de sağlık çalışanları ile çektiği bir fotoğrafı paylaşarak şunları söyledi:

“Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Gaziantep'i ilk sırada saydı. İlimiz için çok önemli bir gelişmeyi duyuran Bakan Koca, ‘Gaziantep’te vaka artışlarında yüzde 66 düşüş sağlandı’ dedi. Bu başarı özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımızın. Bu başarı tedbirlere uyan Gazianteplilerin.”

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.