Gaziantep’te Covid-19 tedbirleri kapsamında işyerleri denetlendi

Gaziantep’te Covid-19 tedbirleri kapsamında işyerleri denetlendi

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında kentteki fırın, bakkal, market, kasap ve lokantalarda denetim gerçekleştirildi.


Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Coronavirus nedeniyle iş yerlerinde hijyen ve fiyat denetimlerini, virüse karşı alınan tedbirleri yakından takip ederek, vatandaşların sıklıkla kullandığı ve gıda ürünleri satan iş yerlerini denetledi.

Ekipler tarafından son 45 gün içerisinde bin 418 işyeri denetlenirken, 718 işyerine Covid-19 kuralları ihlal edildiği gerekçesiyle cezai işlem uygulandı.

Gerçekleştirilen denetimlerle ilgili bilgi veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Zabıta Dairesi Başkanı Dr. Cafer Yılmaz, ekiplerin sürekli bir denetim yürüttüklerini belirtti.

Covid-19 nedeniyle denetimlerin sıkı bir şekilde yapıldığını belirten Yılmaz, “Sürdürülebilir halk sağlığı standartlarının yakalanması, hastalık düşüş eğiliminde sağlıklı bir ilerleme kaydedilmesi, bu hastalığın önce şehrimizde, sonra ülkemizde bitirilmesi bizim için artık birincil öncelik durumunda. Bunu yaparken ihbar ve şikâyet gelmesini bekleyen pasif bir denetim anlayışı içerisinde de değiliz.  Bu denetimlerimizin içerikleri genelde toplu bulunulan yerlerde maske takmama, temizlik kurallarına uymama ve karantina kısıtlamasından kaynaklanan sıkıntılara yöneliktir.” dedi.

Yılmaz, “Halkımızdan istirhamımız Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere yetkili organlarımızca alınan tüm karar ve kurallara riayet etmeleridir. Biz, bu illeti hep birlikte sosyal mesafeye uyarak, sağlık kurallarına riayet ederek ve yetkili mercilerimizle alınan tüm karar ve kurallara birlikte uyarak atlatacağız.” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.