Gaziantep’te Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimler sürüyor

Gaziantep’te Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimler sürüyor

​Yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında Şahinbey Belediyesi tarafından fırın, bakkal, market ile kasaplarda hijyen ve fiyat denetimi gerçekleştirildi.


Kurban Bayramı’ndan sonrada ilçedeki iş yerleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Yapılan denetimlerde gıda üretimi yapan yerler, depolama alanları, satış noktaları, temizlik ve hijyen koşulları, personelin kişisel bakımı, gramaj, son kullanım tarihleri, saklama koşulları ve kuaförlerde uyulması gereken kurallar Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından titiz bir şekilde kontrol ediliyor.

Gaziantep’te Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimler sürüyor

Denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ekiplerin sürekli görev başında olduğunu belirtti.

İlçe genelinde vatandaşların sağlığını korumak için çalışma yürüttüklerini anımsatan Tahmazoğlu, “Bir yandan dezenfekte çalışmaları yaparken diğer taraftan da Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, İçişleri Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgelerle ilgili denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Şahinbey Belediyesi’ne bağlı zabıta ekiplerimiz 365 gün 24 saat aralıksız bir şekilde denetimlerini sürdürüyor. Yapmış olduğumuz denetimler halkımızın daha sağlıklı ürünlere ulaşabilmeleri ve iş yerlerinin hijyen kurallarına uyup uymadığını kontrol etmek için yapılıyor.”dedi.

Gaziantep’te Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimler sürüyor

Coronavirus (Covid-19) salgınından dolayı hijyen kurallarına daha dikkat edilmesi gerektiğini belirten Tahmazoğlu, “İlçemiz genelinde denetimlerimiz ve ortak kullanım alanlarındaki dezenfekte çalışmalarımız devam edecek. Halkın sağlığı her şeyden önemli. Onun için hep birlikte ülkemizde ve dünyada hızlıca yayılan bu salgını inşallah temizlik ve hijyen kurallarına uyarak atlatacağız.”ifadelerini kullandı. 

Gaziantep’te Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimler sürüyor

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.