Gaziantep’te Covid-19 kurallarını ihlal eden 263 kişiye para cezası

Gaziantep’te Covid-19 kurallarını ihlal eden 263 kişiye para cezası

Gaziantep'te sokağa çıkma kısıtlaması, sosyal mesafe, maske ve karantina gibi Covid-19 kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle 494 kişiye para cezası verildi.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 önlemleri kapsamında yapılan denetimlerin devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda dün gerçekleştirilen denetimlerde, 151 kişiye ünü sokağa çıkma yasağını, 107 kişiye sosyal mesafe ve maske kuralını ve 5 kişiye de karantina hükümlerine aykırı davrandıkları gerekçesiyle idari yaptırım uygulanarak para cezası verildiği bildirildi.

Sosyal mesafe ve maske kuralını ilk kez ihlal ettikleri tespit edilen 50 kişinin ikaz edildiği ifade edilen açıklamada, denetimlerde 192 işyerinin de denetlendiği belirtildi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.