Gaziantep’te Covid-19 kurallarına uymayan 847 kişiye para cezası verildi

Gaziantep’te Covid-19 kurallarına uymayan 847 kişiye para cezası verildi

Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep'te sosyal mesafe, maske takma kuralını ve sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle 847 kişiye para cezası verildi.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde Coronavirus (Covid-19) önlemleri kapsamında denetimlerinin aralıksız bir şekilde devam ettiği belirtildi.

Covid-19 önlemleri kapsamında dünde denetimlerin gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, “Dün 404 şahsa sosyal mesafe ve maske kuralını ihlalden, 18 şahsa karantina hükümlerine aykırı davranmaktan, 20 yaş altı 61şahıs ile 65 yaş üstü bir şahıs olmak üzere 425 şahsa daha sokağa çıkma yasağını ihlal etmekten idari yaptırım uygulanmış, ayrıca 556 işyeri denetlenmiştir.” denildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.