Gaziantep’te Covid-19 kurallarına uymayan 486 kişiye para cezası verildi

Gaziantep’te Covid-19 kurallarına uymayan 486 kişiye para cezası verildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Covid-19 vakalarındaki artışa dikkat çektiği Gaziantep'te dün gerçekleştirilen denetimlerde sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle 486 kişiye para cezası verildi.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske denetimlerinin aralıksız bir şekilde devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Dün ilimiz genelinde Coronavirus tedbirleri kapsamında 486 şahsa sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal etmekten, 24 şahsa da karantina hükümlerine aykırı davranmaktan, 20 yaş altı 7şahsa da sokağa çıkma yasağını ihlal etmekten idari yaptırım uygulanmış, denetlenen 282 işyerinden 1'ine de işlem yapılmıştır.” denildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.