Gaziantep’te Covid-19 kurallarına uymayan 414 kişiye para cezası

Gaziantep’te Covid-19 kurallarına uymayan 414 kişiye para cezası

Gaziantep'te sokağa çıkma kısıtlaması başta olmak üzere sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle 414 kişiye para cezası verildi.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde Covid-19 önlemleri kapsamında gerçekleştirilen denetimlerin aralıksız devam ettiği belirtilerek bu kapsamda dün gerçekleştirilen denetimlerle ilgili bilgi verildi.

Denetimlerde, 344 kişiye sokağa çıkma yasağını, 70 kişiye de sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle idari işlem uygulanarak para cezası verildiği bildirildi.

Sosyal mesafe ve maske kuralını ilk kez ihlal ettikleri tespit edilen 189 kişinin ikaz edildiği ve 273 işyerinin de denetlendiği ifade edildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.