Gaziantep’te Covid-19 kurallarına uymayan 258 kişiye para cezası

Gaziantep’te Covid-19 kurallarına uymayan 258 kişiye para cezası

Gaziantep’te Covid-19 önlemleri kapsamında gerçekleştirilen denetimlerde sosyal mesafe ve maske takma kuralı ile sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri gerekçesiyle 258 kişiye para cezası verildi.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 önlemleri kapsamında Covid-19 denetimlerinin aralıksız bir şekilde devam ettiği belirtildi.

Testi pozitif çıkan, karantina hükümlerine aykırı davrandığı belirtilen bir kişiye idari işlem yapıldığı ve yurda yerleştirildiği belirtilen açıklamada, 145 kişiye sokağa çıkma yasağını, 113 kişiye sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle idari işlem uygulanarak cezai işlem uygulandığı bildirildi.

Denetimlerde bin iş yerinin denetlendiği belirtilen açıklamada, sosyal mesafe ve maske kuralını ilk kez ihlal ettiği tespit edilen bin 236 kişinin ise ikaz edildiği ifade edildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.