Gaziantep'te Covid-19 kurallarına uymayan 1202 kişiye para cezası verildi

Gaziantep'te Covid-19 kurallarına uymayan 1202 kişiye para cezası verildi

Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep'te sosyal mesafe, maske takma kuralını ve sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle 1202 kişiye para cezası verildi.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde Coronavirus (Covid-19) önlemleri kapsamında denetimlerinin aralıksız bir şekilde devam ettiği belirtildi.

Covid-19 önlemleri kapsamında dün gerçekleştirilen denetimlerde sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle 693 kişiye idari işlem uygulanarak para cezası verildiği bildirildi.

Denetimler kapsamında dün saat 20.00’da başlayan bugün saat 10.00’da sona eren sokağa çıkma yasağını ihlal ederek sokağa çıktıkları gerekçesiyle 437 kişiye idari işlem uygulanarak para cezası verildiği belirtilen açıklamada, testi pozitif çıkan ve karantina hükümlerine aykırı davrandığı belirtilen 22 kişiye idari işlem yapılarak yurda yerleştirildiği ifade edildi.

20 yaş altı 46 kişi ile 65 yaş üstü 4 kişiye de sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle cezai işlem uygulandığı bildirilen açıklamada, denetlenen 556 iş yerinde ise her hangi bir olumsuzluğa rastlanılmadığı belirtildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.