Gaziantep’te Covid-19 ile mücadele tedbirlerine yönelik kapsamlı denetimler yapıldı

Gaziantep’te Covid-19 ile mücadele tedbirlerine yönelik kapsamlı denetimler yapıldı

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında, Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele tedbirlerine yönelik kapsamlı denetimler yapıldı.


Bu kapsamda merkez Şahinbey ilçesinde gerçekleştirilen "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla yapılan kapsamlı Coronavirus denetiminde birçok işyeri denetlendi.

İçişleri Bakanlığı’nın Coronavirus salgını sürecinde başlattığı denetim ve alınması gereken önlemler kapsamında kurulan Şahinbey Denetim Komisyonu, tüm Türkiye’de olduğu gibi Şahinbey ilçesinde de denetim yaptı.

Denetimlere katılan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçede bulunan fırın, kasap, market ve lokantalarda denetim yaparak maske, mesafe ve hijyen konularında vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını ve çevrelerini de bu konuda yönlendirmelerini istedi.

Denetimin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, maske, mesafe ve temizlik konusunda yaptıkları denetimleri sürdüreceklerini belirterek, "Sağlık her şeyin başı pandemi sürecinde maske, mesafe ve hijyene çok dikkat etmek gerekiyor.” dedi.

İlçe genelinde vatandaşların sağlığını korumak için pek çok çalışma yürüttüklerini anımsatan Tahmazoğlu, “Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, İçişleri Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgelerle, ilgili denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Üç kurala istisnasız uyalım. Hijyen, maske ve sosyal mesafe. Salgınının yayılmasını engellemek, hemşehrilerimizin sağlığını korumak ve kişiler arasında virüsün bulaşma ihtimalini ortadan kaldırmak için vatandaşlarımızı ve esnaflarımızı yasak konusunda daha duyarlı olmaya davet ettik. Kurallara uyan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Tedbiri asla elden bırakmayalım.” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.