Gaziantep’te Covid-19 denetimleri devam ediyor

Gaziantep’te Covid-19 denetimleri devam ediyor

Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında kentteki fırın, bakkal, market ile kasaplarda hijyen ve fiyat denetimi gerçekleştirildi.


Denetimler kapsamında Şahinbey Belediyesi Zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge kapsamında ilçe genelinde Covid-19 salgınına karşı alınan önlemlere yönelik denetimlerine devam ediyor.

İçişleri Bakanlığının kontrollü sosyal hayat döneminde “Sağlık için, hepimiz için” sloganıyla başlattığı denetimler kapsamında ekipler, Covid-19 salgını nedeniyle ilçede bulunan fırın, kasap, market ve lokantalarda eldiven, maske ve hijyen denetimi yaparak esnafa daha dikkatli olmaları yönünde uyarılarda bulundular.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, maske, mesafe ve temizlik konusunda yaptıkları denetimleri sürdüreceklerini belirtti.

“Normalleşme sürecinde rehavete kapılmamamız gerekiyor”

İlçe genelinde vatandaşların sağlığını korumak için pek çok çalışma yürüttüklerini belirten Tahmazoğlu, “Bir yandan dezenfekte çalışmaları yaparken diğer taraftan da Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, İçişleri Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgelerle, ilgili denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Normalleşme sürecinde rehavete kapılmamamız gerekiyor. Hijyen, maske ve sosyal mesafe kuralına istisnasız uyalım. Salgınının yayılmasını engellemek, hemşehrilerimizin sağlığını korumak ve kişiler arasında virüsün bulaşma ihtimalini ortadan kaldırmak için vatandaşlarımızı ve esnaflarımızı yasak konusunda daha duyarlı olmaya davet ettik. Kurallara uyan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Tedbiri asla elden bırakmayalım. Vaka sayısındaki artışı hep beraber durdurabiliriz.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.