Gaziantep’te çeşitli suçlardan aranan 429 kişi yakalandı

Gaziantep’te çeşitli suçlardan aranan 429 kişi yakalandı

Gaziantep’te gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında çeşitli suçlardan aranan 429 şüpheli yakalanırken uyuşturucu satıcılarına ve hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda da 353 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde asayiş uygulamasının yanı sıra uyuşturucu satıcılarına ve hırsızlık şüphelilerine yönelik operasyonlar gerçekleştirildiği belirtildi.

Bu kapsamda 12-15 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında, çeşitli suçlardan aranan 429 şüphelinin yakalandığı belirtildi.

Uyuşturucu satıcılarına ve hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda 353 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 46’sının tutuklanarak cezaevine konulduğu ifade edildi.

Asayiş uygulamalarında, uyuşturucu satıcılarına ve hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda uyuşturucu, silah ve çeşitli çalıntı malzemeler ele geçirildiği belirtildi.

Öte yandan, Şehitkamil ilçesi Kayaönü Mahallesinde bir işyerinde yapılan aramada, bir adet tabanca, tarihi eser olduğu değerlendirilen 6 sikke, küp parçaları, bir adet kılınç ile bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildiği ve bir şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.