Gaziantep’te çeşitli suçlardan aranan 118 şüpheli yakalandı

Gaziantep’te çeşitli suçlardan aranan 118 şüpheli yakalandı

Gaziantep’te asayiş uygulamalarında çeşitli suçlardan aranan 118 şüpheli yakalanırken uyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında ise gözaltına alınan 91 şüpheliden 10’u tutuklandı.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kentte asayiş uygulamasının yanı sıra uyuşturucu satıcılarına ve hırsızlık şüphelilerine yönelik operasyonlar düzenlendiği belirtildi.

Asayiş uygulamalarında, çeşitli suçlardan aranan 118 şüphelinin yakalandığı, uyuşturucu satıcıları ile hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda da 91 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 10’unun tutuklanarak cezaevine konulduğu ifade edildi.

Asayiş uygulamalarında, uyuşturucu satıcıları ve hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda, silah, mermi, uyuşturucu ve çeşitli çalıntı malzemeler ele geçirildiği bildirildi. 

Birçok suç kaydı bulunan hırsızlık şüphelisi yakalandı

Nizip ilçesi Menderes Mahallesinde bir evde meydana gelen hırsızlık olayını gerçekleştiren ve 19 suç kaydı bulunan O.G’nin düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelinin çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığı belirtildi.

Kaçak nargile tütünü imalathanesine operasyon 

Şahinbey ilçesi Malazgirt Mahallesinde bir ev ve eve ait depoda M.H’nin sağlıksız koşullarda ve kaçak olarak nargile malzemesi ürettiğinin tespit edilmesi üzerine yapılan operasyonda, 178 kilogram nargile tütünü, 532 kilogram nargile katkı malzemesi, 7 bin 680 adet boş nargile paketi, bin 400 kilogram nargile yapımında kullanılan talaş nargile aroması, renklendirici ve nargile yapımında kullanılan muhtelif malzemeler ele geçirilirken M.H. gözaltına alındı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.