Gaziantep’te Burç Ormanı’ndaki yangın büyümeden söndürüldü

Gaziantep’te Burç Ormanı’ndaki yangın büyümeden söndürüldü

Şahinbey ilçesindeki Burç Ormanı içerisinde meydana gelen örtü yangını, ilk müdahalenin ardından yürütülen çalışmayla ağaçlık alanlar zarar görmeden kontrol altına alındı.


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından Burç Tabiat Parkı (Ormanı) içerisinde gündüz saatlerinde meydana gelen örtü yangını, ilk müdahalenin ardından yürütülen çalışmayla ağaçlık alanlar zarar görmeden söndürüldü.

Yangın, öğle saatlerinde ilçedeki Burç Ormanı içerisinde bulunan tabiat parkında meydana geldi. edinilen bilgiye göre, ormanda henüz nedeni belirlenemeyen bir olaydan dolayı örtü yangını çıktı.

Yangını gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen itfaiye ekipleri, 5 araç ve 13 personelle yangına müdahale etti.

Yaklaşık 3 dönümlük alanda meydana gelen örtü yangınında itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrası yangın büyümeden ve ağaçlar zarar görmeden söndürüldü.

Yangının söndürülmesinin ardından ormanlık alanda soğutma çalışması yapıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.