Gaziantep'te bin 989 kişiye sosyal mesafe ve maske cezası verildi

Gaziantep'te bin 989 kişiye sosyal mesafe ve maske cezası verildi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın Coronavirus vaka sayılarındaki artışa dikkat çektiği illerden biri olan Gaziantep'te bir günde sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle bin 989 kişiye idari para cezası uygulandı.


Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü, Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle dün bin 989 kişiye idari para cezası uygulandığını açıkladı.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde sosyal mesafe ve maske denetiminin devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, "İlimiz genelinde toplam bin 989 şahsa sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal etmekten dolayı idari yaptırım uygulanmış olup denetlenen 203 iş yerinde ise herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır." denildi.

Kentte yapılan düğünlerde alınan tedbirlerle ilgili yapılan açıklamada ise, "7 Temmuz 2020 günü Coronavirus tedbirleri kapsamında il merkezinde bulunan 27 düğün salonunda yapılan düğün törenlerinde, 239 personel, 59 ekip ile gerekli tedbirler alınmış, herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır." ifadeleri yer aldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.