Gaziantep'te asker adayının testi pozitif çıkınca 68 kişi karantinaya alındı

Gaziantep'te asker adayının testi pozitif çıkınca 68 kişi karantinaya alındı

​İslahiye ilçesinde askere gitmek için askerlik şubesine başvuran 22 yaşındaki gencin Covid-19 testi pozitif çıkınca ailesi ve ailesinin temas kurduğu kişiler için karantina kararı alındı.


Edinilen bilgiye göre, Fevzipaşa Mahallesi'nde yaşayan B.C.B, askere gitmek için askerlik şubesine başvurdu. Buradaki işlemleri sırasında test yaptıran B.C.B’nin Covid-19 testi pozitif çıktı.

B.C.B. İslahiye Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken mahallede ise filyasyon çalışması başlatıldı. Filyasyon ekibinin yaptığı çalışma sonucu B.C.B'nin temaslı olduğu belirlenen ailesi ve ailesinin temaslı olduğu 53 evdeki 68 kişi İslahiye İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla tedbir amaçlı 14 gün süreyle karantina altına alındı.

Jandarma ekipleri, karantinaya alınan evlerin çevresinde güvenlik önlemi alırken giriş ve çıkışların yasaklandığı evlerin çevresi, içerisi İslahiye Belediyesi ekipleri tarafından dezenfekte edildi.

Karantinaya alınan evlerde yaşayanların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı belirtildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.