Gaziantep'te 700 bin TL değerinde gümrük kaçağı iç fıstık ele geçirildi

Gaziantep'te 700 bin TL değerinde gümrük kaçağı iç fıstık ele geçirildi

Gaziantep'te 2 işyerine düzenlenen operasyonda serbest bölgeden yasa dışı çıkartıldığı gerekçesiyle 700 bin TL değerinde 7 ton kaçak iç fıstık ele geçirildi.


Gaziantep Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Gaziantep Fıstıkçılar Sitesinde 2 ayrı iş yerine operasyon düzenlendi.

Operasyonda iş yerlerinde yapılan aramalarda, Mersin Serbest Bölgeden illegal yollardan çıkarılarak kargo yoluyla Gaziantep'e getirildiği tespit edilen 700 bin TL değerinde serbest dolaşımda olmayan 7 ton kaçak iç fıstık ele geçirildi.

Fıstığa el konulurken olayla ilgili sorumlular hakkında Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli işlem başlatıldığı belirtildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.