Gaziantep'te 6 evde 29 kişi karantinaya alındı

Gaziantep'te 6 evde 29 kişi karantinaya alındı

Nizip ilçesinde 6 evde yaşayan 30 kişinin karantina süresi sona ererken, 6 hanede 29 kişi daha karantinaya alındığı bildirildi.


Nizip Kaymakamlığından yapılan açıklamada, bugün itibariyle ilçede yaşayan 6 evdeki 30 kişinin Covid-19 nedeniyle alındığı karantina süresinin sona erdiği bildirildi.

6 evde yaşayan 29 kişinin karantinaya alınması ile ilçedeki toplam sayının 116’ya çıktığı belirtilen açıklamada, “22.06.2020 Pazartesi gününden itibaren İlçe Sağlık Müdürlüğümüz filyasyon ekipleri tarafından, Nizip genelinde rasgele örnek alınmasına başlanacaktır. Sağlık ekiplerimize yardımcı olmanız kendinizin, sevdiklerinizin ve toplumumuzun adına büyük önem arz etmektedir. Coronavirus bulaşması nedeniyle karantina altına alınanların sayısının artmasının başlıca nedeni ilçemize dışarıdan taziye ziyaretine ve bayram ziyaretine gelenlerin testlerinin pozitif çıkmasından kaynaklanmaktadır. 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci kapsamında kendinizin ve ailenizin sağlığı için lütfen sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyunuz. Sevdiklerinizi korumak için maske, mesafe ve temizlik kurallarına özen gösterilmesi büyük önem arz etmektedir.” denildi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.