Gaziantep'te 4-6 yaş arası Kur’an kursu yaptırılacak

Gaziantep'te 4-6 yaş arası Kur’an kursu yaptırılacak

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, hayırseverler ve ilgili kurumlar işbirliğinde eğitim başta olmak üzere birçok alanda çeşitli protokoller imzalanıyor.


Bu kapsamda Gaziantep Valiliği öncülüğünde Şahinbey Kaymakamlığı, İl Müftülüğü, Şahinbey İlçe Müftülüğü ve Şahinbey Belediyesi ile hayırsever Hacı Fevzi Gül arasında 4-6 yaş arası çocukların eğitim görecekleri Kur’an kursu için protokol imzalandı.

Valilikte imzalanan protokol imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, 4-6 yaş Kur’an kurslarının hayırlı nesillerin yetişmesine vesile olması temennisinde bulundu.

İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar da, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın gönüllerinde Allah sevgisi, Peygamber sevgisi ile ilmek ilmek işlemek için yola çıktık ve hamd olsun hayırseverimiz Hacı Fevzi amcamız bu hayır seferberliğine ailece katıldılar. Hayırsever ailemize teşekkür ediyorum. En hayırlı yatırım insana yapılan yatırımdır.” ifadelerini kullandı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, “Ağaç yaş iken eğilir’ kaidesince 4-6 yaş çocuklarımızın eğitimi için yapılacak bu eserin ilimiz ve ilçemiz için hayırlara vesile olacağını inanıyorum. Belediye olarak kendimize bir hedef koyduk. İnşallah yıl içerisinde 20 tane 4-6 yaş için yer temin edip inşaatını tamamlamak üzere gayret edeceğimizi ifade ettik. Hayırseverlerimiz de buna katkı sağlıyorlar.” diye konuştu.

Hayırsever Hacı Fevzi Gül ise hayır işine vesile olan herkese teşekkür ederek 10 senelik hayalini gerçekleştirdiğini aktardı.

Konuşmaların ardından Şahinbey Belediyesi tarafından temin edilecek olan arsa üzerine hayırsever tarafından yaptırılacak 4-6 Yaş Kur’an kursu protokolünün imzaları atıldı.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri