Gaziantep’te 2 bin 768 kişiye maske takmama ve sosyal mesafe cezası

Gaziantep’te 2 bin 768 kişiye maske takmama ve sosyal mesafe cezası

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın, yeni hasta sayılarının artış eğiliminde olduğu iller arasında gösterdiği Gaziantep'te Kurban Bayramı’nda da Coronavirus önlemlerine uymayanlara idari para cezası uygulanıyor.


Kurban Bayramı’nın ikinci gününde sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle 2 bin 768 kişiye idari para cezası uygulandı.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde sosyal mesafe ve maske denetiminin Kurban Bayramı’nda da aralıksız devam ettiği bildirildi.

Bu kapsamda bayramın ikinci gününde yapılan denetimlerde, Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle 2 bin 768 kişiye idari para cezasının uygulandığı belirtildi.

Kent genelinde 551 iş yerinin denetlendiği ve 2 işyerine kuralları ihlal ettikleri gerekçesiyle cezai işlem uygulandığı ifade edildi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.