Gaziantep'te 14 evdeki 65 kişi karantinaya alındı

Gaziantep'te 14 evdeki 65 kişi karantinaya alındı

İslâhiye ilçesinde Coronavirus (Covid-19) testi pozitif çıkan anne ve oğlu hastanede tedavi altına alınırken tedbir amaçlı olarak aynı mahalledeki 65 kişi, kendi evlerinde 14 gün süreyle karantinaya alındı.


Edinilen bilgiye göre, ilçenin Yeniceli Mahallesi'nde yaşayan ve çiftçilikle uğraşan M.D. (71) ve oğlu M.D. (38), önceki gün yakınları tarafından yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle Kilis Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Gaziantep'te 14 evdeki 65 kişi karantinaya alındı

Doktorların şüphesi üzerine yapılan Covid-19 testleri pozitif çıkan anne ile oğlu hastanede tedavi altına alınırken filyasyon ekipleri anne ile oğlunun temasta bulunduğu kişilere yönelik çalışma başlattı.

Çalışma sonunda anne M.D'nin imece usulü yufka ekmek yaptıkları sırada temasta bulunduğu kişiler ile oğlu M.D'nin temas kurduğu 65 kişiye ulaşıldı. İslahiye İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile 14 evde yaşayan 65 kişi, tedbir amaçlı 14 gün süreyle karantina altına alındı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından tebliğ yapılarak karantinaya alınan evlerin çevresinde jandarma ekipleri, güvenlik şeridi çekti. Giriş ve çıkışların yasaklandığı evlerin çevresi ise belediye ekipleri tarafından ilaçlanarak dezenfekte edildi.

Karantinaya alınan evlerde yaşayanların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı bildirildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.