Gaziantep'te 11 evdeki 49 kişi karantinaya alındı

Gaziantep'te 11 evdeki 49 kişi karantinaya alındı

​İslahiye ilçesinde kronik akciğer hastalığı nedeniyle hastaneye kaldırılan 94 yaşındaki yaşlı kadına “geçmiş olsun” ziyaretine giden 49 kişi tedbir amaçlı karantinaya alındı.


Edinilen bilgiye göre, ilçenin Boğaziçi Mahallesi'nde yaşayan ve kronik akciğer hastası olan A.Y. (94), rahatsızlanınca yakınları tarafından İslahiye Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Hastanede tedavi altına alınan ve Covid-19 testi yapılan A.Y’nin test sonucu beklenirken filyasyon ekibi A.Y'ye hastaneye götürülmeden önce "geçmiş olsun” ziyaretine giden aynı mahalleden 49 kişi olduğunu belirledi.

Gaziantep'te 11 evdeki 49 kişi karantinaya alındı

Bunun üzerine İslahiye Hıfzıssıhha Kurulu 11 evde yaşayan 49 kişinin, önlem amaçlı 14 gün süreyle karantinaya alınmasına karar verdi.

Karantinaya alınan evlerin çevresine, jandarma ekipleri güvenlik şeridi çekerken giriş ve çıkışların yasaklandığı evlerin çevresi ile içerisi belediye ekipleri tarafından dezenfekte edildi.

Karantinaya alınan evlerde yaşayanların ihtiyaçlarının, Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı belirtildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.