Gaziantep'in “Sütlü Zerde”si tescillendi

Gaziantep'in “Sütlü Zerde”si tescillendi

Gastronominin başkenti Gaziantep'in yöresel lezzetlerinden biri olan “Sütlü Zerde”nin tescillendiği belirtildi.


Dünyaca ünlü mutfağıyla UNESCO tarafından gastronomi dalında "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil edilen Gaziantep, ulusal ve uluslararası alanda özgün lezzetleriyle birçok ziyaretçiye ev sahipliğini sürdürüyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesinin girişimleriyle kentin damak zenginliğini öne çıkarmak amacıyla coğrafi göstergelerinden olan yöresel lezzeti “Sütlü Zerde” TÜRKPATENT tarafından tescil edildi.

“Ağzımızın Tadı Geldi” kampanyasından hareketle bölgenin eşsiz ürünleri kentin bünyesine kazandırılırken, tatlılar arasında beğeniyle tercih edilen “Sütlü Zerde”nin de Gaziantep için onayı alınarak şehrin gastronomi kimliği güçlendirildi.
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.