Gaziantep halkından 'Hazreti Muhammed en güzel örnektir' mesajı

Gaziantep halkından 'Hazreti Muhammed en güzel örnektir' mesajı

Fransa ve Macron’un İslam düşmanlığına tepki gösteren vatandaşlar, Hazreti Muhammed'e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hakaretin kabul edilemeyeceğini belirttiler.


Mevlid Kandili’nin heyecanı İslam âleminde olduğu gibi Türkiye'de de yaşanırken, Gaziantep halkı, bu gece ile ilgili duygu ve düşüncelerini İLKHA ile paylaştı.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen ve Müslümanlar için en güzel örnek olan Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) dünyaya teşrif ettiği gece olarak idrak edilen Mevlid Kandili dolayısıyla sevinçli olduklarını belirten vatandaşlar, Peygamber Efendimizin her yönüyle kendileri için en güzel örnek olduğunu ifade ettiler.

Mevlid Kandili’nin tüm İslam alemine, huzur ve barış getirmesi temennisinde bulunan vatandaşlar, sömürgeci Fransa ve Cumhurbaşkanı Macron'un, İslam düşmanlığı ile Hazreti Muhammed’e (Salallahu Aleyhi Vesellem) hakaret içerikli provokasyon barındıran sözde “karikatür” küstahlığına da tepki gösterdiler.

Fransa ve Macron’un İslam düşmanlığına tepki gösteren vatandaşlardan Yunus Akardeniz, Hazreti Muhammed'e hakaretin kabul edilemeyeceğini belirtti.

“Peygamber Efendimiz en büyük önderimizdir”

“Hazreti Muhammed kırmızı çizgimizdir” diyen Akardeniz, “Peygamber Efendimiz âlemlere rahmet olarak gönderilmiş bir peygamberdir. Allah-u Teâla her şeyi O’nun hizmetine sunmuştur ve her şey O’nun hürmetine yaratılmıştır. Peygamberimiz bizim için büyük bir değerdir. Son günlerde O’nun üzerinden İslam'a her ne kadar hakaret edilse de her zaman O’nun yeri bizim için başkadır. Yeryüzünde ondan üstün hiçbir varlık yoktur. Peygamberimiz Cenabı Allah'ın Resulü ve elçisidir. Peygamber Efendimiz bizlere doğru yolu gösteren büyük insandır, en büyük önderimizdir. Keşke herkes bizim Peygamberimize gereken saygıyı gösterse... Sözde çağdaş olan Avrupa'nın çağdaşlığı gerçekten sözde kalıyor. Hiçbir çağdaşlıkları, hoşgörüleri yok. Peygamberimize, dinimize her zaman hakaret ediyorlar. Bu bizim vicdanımızı sızlatıyor. Peygamberimizin hayatını öğrenerek çocuklarımıza da öğretmek bizim en büyük vazifemiz. Ne yazık ki örnek alamıyoruz. Hâlbuki Peygamber Efendimiz bizim için çok güzel bir rehberdir.” dedi.

Yunus Akardeniz

“Macron haddini bilsin, Peygamberimize kimse hakaret edemez”

Tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutlayan Nihat Yılmaz, “Peygamber efendimiz bizim önderimiz,  tek kurtuluş reçetemizdir. O’nu kendimize örnek alıp, yolundan gitmeliyiz. Kurtuluş ancak O’ndadır. biz hakkıyla Peygamber Efendimizi kendimize rehber edinebileseydik, O’nu örnek alsaydık, bugün hiç kimse bize O’nun üzerinden hakaret edemezdi. Resulullah’ı kendimize örnek alsaydık şu anda Müslümanlar tüm dünyaya hükmederlerdi. Bizim şu anda sığıntı olmamızın nedeni de İslam ve Peygamberin sünnetinden uzaklaşmamızdan kaynaklanıyor. Müslümanların kendi özlerine dönmeleri gerekiyor. İsmini ağzına almak istemediğim Cumhurbaşkanı öncelikle haddini bilsin ve sonra neye kalkıştığına bir baksın.” ifadelerini kullandı.

Nihat YIlmaz

“Hazreti Muhammed’i  her yönüyle örnek almamız lazım”

İslam âleminin bir Mevlid Kandili’ne daha ulaşmanın sevincini yaşadığını söyleyen Abdulbari Üçler de şunları söyledi:

“Peygamberimizin (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hayatını örnek almak her Müslüman’a nasip olmaz ve keşke bize nasip olsa. Şu anda hayatımıza baktığımızda gittikçe Batılılaştığımızı görüyorum. Ama biz İslamiyet’i yaşamak istiyoruz. Peygamberimiz özüyle, sözüyle Allah'ın emrettiği kuralları bizlere hakkıyla tanıttığı için her yönüyle örnek almamız lazım. Herkesin Mevlid Kandili mübarek olsun.”

Abdulbari Üçler

“Peygamber Efendimizi örnek almalıyız”

Ethem Aydın Çelik de insanlığın ve Müslümanların, bu zor dönemlerden ancak Hazreti Muhammed’i örnek alarak kurtulabileceklerini belirterek, “Tüm İslam aleminin Mevlid Kandili mübarek olsun. Allah Peygamber Efendimizin yolunda gitmeyi bizlere nasip etsin. Peygamber Efendimizi örnek almalıyız ve O’nun yolundan gitmeliyiz. İslam’a ve Peygambere yönelik saldırılara karşı da Müslümanlık görevimizi yerine getirmeliyiz. Tüm Müslümanların bir Allah'ı bir de Peygamberi vardır. Bu yoldan şaşmamak gerekir. Dinimize sahip çıkıp, onu en güzel şekilde yaşamamız gerekir.” şeklinde konuştu.

Ethem Aydın Çelik

“Peygamber Efendimizin örnek yaşantısını hayatımıza geçirmeliyiz”

Peygamber Efendimizin bütün insanlık için en güzel örnek olduğunu ifade eden Mehmet Gezer ise, “Tüm İslam aleminin Mevlid Kandili mübarek olsun. Peygamber Efendimizi örnek almamız lazım ve herkesin O’nun yoldan gitmesi lazım. Tek kurtuluş yolu Peygamberimizin yoludur ve O’nun yolundan başka da kurtuluş yolu yoktur. Hepimiz Peygamberimizin yolunda yürümeliyiz. Rabbim O’nun yolunda yürümeyi herkese nasip etsin. Ama maalesef Peygamber Efendimizin yolundan gidemiyoruz.” diye konuştu.

Mehmet Gezer

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri