Gaziantep’e 'Gazi' unvanı verilişinin 100’üncü yılı kutlandı

Gaziantep’e 'Gazi' unvanı verilişinin 100’üncü yılı kutlandı

Kurtuluş Savaşı'nda verdiği mücadele dolayısıyla 8 Şubat 1921 yılında TBMM tarafından Antep’e “Gazi” unvanının verilmesinin 100’üncü yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.


15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törende, Gaziantep Vali Vekili Nihat Karabiber, 5‘inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osman ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak, protokol üyeleri, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Türkiye bayrağına İstiklal Madalyasının takılması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören Gazilik Beratı’nın okunmasının ardından sona erdi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.