Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin dualarla defnedildi

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin dualarla defnedildi

Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede vefat eden Eğitim Bir-Sen Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, Gaziantep’te dualarla defnedildi.


Bir süredir yakalandığı Coronavirus (Covid-19) nedeniyle Ankara’daki Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Sevin (59), dün sabah saatlerinde Hakk’a yürüdü.

Sevin’in cenazesi hastaneden alınarak cenaze aracıyla Memur-Sen Genel Merkezine getirildi. Yapılan tören sonrası Sevin’in cenazesi defnedilmek üzere Gaziantep’e uğurlandı.

Bu sabah Asri Mezarlık'a getirilen Sevin’in cenazesi, Hanifi Şireci Camii’nde Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar’ın Covid-19 pandemisi tedbirlerine uyularak kıldırdığı cenaze namazının ardından dualarla aile mezarlığına defnedildi.

Defin işlemlerinden önce kısa bir konuşma yapan Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Sevin’in İslami hizmetlerde hep önde olan biri olduğunu ve ömrünün sonuna kadar da bu hizmetlerini sürdürdüğünü belirtti.

Derin bir hüzün içerisinde defin işlemleri tamamlanan Sevin için helallik istenmesinin ardından ailesi ve yakınlarına taziye dilekleri iletildi.

Covid-19 tedbirleri nedeniyle Sevin için taziyenin kurulamayacağı öğrenildi.

Cenaze merasimine, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın yanı sıra Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendika yetkilileri, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, eğitim camiası, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.