Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep’e geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep’e geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’te düzenlenen dünyanın en büyük “Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020”ye katılmak üzere kente geldi.


Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağının artırılmasının hedeflendiği, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020 kapılarını üçüncü kez Gaziantep'te açtı.

"Milli teknoloji hamlesi" sloganıyla yola çıkılan, Türkiye toplumunun teknoloji üreten bir topluma dönüşmesinin amaçlandığı TEKNOFEST 2020, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerinin desteğiyle gerçekleştiriliyor.


Uçakla Gaziantep Havalimanı'na gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan için kentte yoğun güvenlik tedbirleri alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan tedbirler arasında havalimanından çıkarak, festivalin düzenlendiği Ortadoğu Fuar Merkezi'ne doğru hareket etti.

TEKNOFEST 2020’ye katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarışmada dereceye giren öğrencileri ziyaret ederek, yapılan projelerine imza attı. Öğrencilerle sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, birçok standı gezdi.

Fuar alanına yanında bulunan küçük öğrencilerle birlikte giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrenciler ile sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra çeşitli kategorilerde gerçekleşen teknoloji yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ve projelerin yer aldığı sergi alanını gezdi.

Öğrencilerle sohbet edip, başarı dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin hazırladığı alçak irtifa roket projelerine ise günün anısına imza attı. Erdoğan verilen kalem ile birlikte roket alçak irtifa roket ve insansız hava aracı gibi kategorilerde dereceye giren öğrencilere para çeki ve roket gövdesi gibi parçaları imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere başarılarının devamını dileyerek konuşmasını yapacağı alana geçti.
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.