Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te denetimler artırıldı

Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te denetimler artırıldı

İçişleri Bakanlığı’nın Coronavirus salgını sürecinde başlattığı denetim ve alınması gereken önlemler kapsamında Gaziantep’te Covid-19 ile mücadele tedbirlerine yönelik kapsamlı denetimler yapıldı.


İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında, Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de Coronavirus (Covid-19) denetimleri devam ediyor.

Kentte “Sağlık için hepimiz için” sloganıyla yapılan Coronavirus denetimlerinde oteller, lokantalar, kahvehaneler, internet kafeler, berberler, güzellik salonları, pazar yerleri ve diğer iş yerleri, ekipler tarafından denetlendi.

Denetimler kapsamında Binevler Mahallesi esnafını ziyaret eden Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, esnafa ve halka maske dağıttı.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Vali Gül, vatandaşlardan sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulması yönünde daha fazla hassasiyet göstermelerini istedi.

“Kurallara uyarak salgından korunabiliriz”

Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına daha dikkat edilmesi gerektiğini belirten Gül, “İçişleri Bakanlığımızın her hafta Covid 19’a karşı denetimleri oluyor. Vatandaşlarımızı Coronavirus’e karşı uyarıyoruz. Herkesin kurallara uyarak maske, mesafe ve hijyen konusunu kendi işyerinde uygulamasını istiyoruz. Bu kurallara uyarak bu sıkıntıyı atlatacağız. Hassasiyet gösteren hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

"Rehavete kapılmadan kurallara uyalım”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da, “Hayatın her alanını kapsayacak şekilde duyarlılık oluşturmak ve vatandaşlarımıza rehberlik etmek amacı ile esnaflarımızı ziyaret ederek alınan tedbirler ve alınması gereken tedbirlerle ilgili bilgilendirme yaptık. Uzun zamandır virüse karşı mücadele konusunun üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Maske ve hijyen setlerinin dağıtımı kadar halkın bilinçlenmesine yönelik de adımlar attık. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda Şahinbey’in her noktasında sıkı tedbirler almaya devam ediyoruz. Vatandaşların yoğun olarak bir araya geldiği restoran, kafe, berber, kuaför ve gıda sektörüne yönelik işletmeler başta olmak üzere denetimler yapılıyor. Maskemizi takalım, nerede olursak olalım sosyal mesafe kuralına uyalım ve hijyene önem verelim. Rehavete kapılmadan Coronavirus ile mücadelemize ilk günkü titizlikle devam edelim.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.