Covid-19 vakalarının arttığı 7 ilden biri Gaziantep

Covid-19 vakalarının arttığı 7 ilden biri Gaziantep

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 vaka sayısı artışa geçen 7 ili açıklayıp vatandaşlara tedbir uyarısında bulundu.


Aralarında Gaziantep İl Sağlık Müdürü Doktor Ümit Mutlu Tiryaki’nin de bulunduğu 7 ilin il sağlık müdürü ile video konferans yöntemiyle görüşen Bakan Koca, toplantıda son günlerde artan vakalara dikkat çekti.

Toplantının ardından sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Bakan Koca, İzmir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Eskişehir, Denizli, Adıyaman ve Aydın toplantılarında salgınla mücadelede gelinen noktayı değerlendirdiklerini belirtti.

Koca, “İstanbul başta olmak üzere bu 7 il ve ülke genelinde vaka artışı görülüyor. Maskenin önemi arttı. Kurallara uyalım.” dedi.

Bakan Koca’nın paylaşımını alıntılayarak sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül de şunları söyledi:

“Sevgili hemşehrilerim, tedbirlere uymadan vaka sayımız düşmez. Başkasının kurallara uymasını bekleyerek sonuç alamayız. Herkes kurallara uyduğunda sonuç alıyoruz, yine alabiliriz. Lütfen biraz daha dikkat edelim. Özellikle ev ve benzeri gezmeler salgının yayılmasına sebep oluyor.”

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.