Covid-19 tedbirlerine uymayan 2 bin 276 kişiye idari işlem uygulandı

Covid-19 tedbirlerine uymayan 2 bin 276 kişiye idari işlem uygulandı

Gaziantep'te yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 2 bin 276 kişiye sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle idari işlem uygulandığı belirtildi.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde sosyal mesafe ve maske denetimlerinin devam ettiği bildirildi.

Bu kapsamda dün gerçekleştirilen denetimlerle ilgili bilgi verilen açıklamada, “23.08.2020 günü il genelinde Coronavirus tedbirleri kapsamında 2 bin 279 şahsa sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal etmekten idari yaptırım uygulanmıştır.” denildi.

404 iş yerinin denetlendiği ve bir işyerine Coronavirus kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle idari işlem yapıldığı ifade edildi.

Ayrıca, karantina hükümlerine aykırı davrandığı belirtilen 8 kişiye de idari işlem yapıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.