Cerablus'ta traktöre tuzaklanan 150 kilo patlayıcı imha edildi

Cerablus'ta traktöre tuzaklanan 150 kilo patlayıcı imha edildi

Suriye'nin Cerablus kentinde, boş arazide park halindeki bir traktörün altında bulunan 150 kilo el yapımı patlayıcı, kontrollü şekilde imha edildi.


Gaziantep Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cerablus kentinde boş arazide park halindeki traktörün altında el yapımı patlayıcının bulunduğu belirtildi.

El yapımı patlayıcının kontrollü bir şekilde imha edildiği belirtilen açıklamada, “Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen Cerablus'ta, 20 Aralık 2020 günü saat 11.00 sıralarında Cerablus merkez Taşatan yol kenarında, boş arazide park halinde duran traktöre PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütü tarafından konulduğu değerlendirilen bir adet uzaktan radyo frekans komutalı el yapımı yaklaşık 150 kilogram ağırlığında C4 patlayıcı madde, araç ile birlikte kontrollü şekilde patlatılmıştır. Olayda can kaybı ve yaralanma meydana gelmemiştir. Yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanılmıştır.” denildi.

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.