Cerablus'ta PKK'den havanlı saldırı: 1'i çocuk, 2 sivil öldü

Cerablus'ta PKK'den havanlı saldırı: 1'i çocuk, 2 sivil öldü

Suriye'nin Cerablus bölgesinde PKK tarafından atılan havan mermileri sonucu biri çocuk 2 sivil hayatını kaybetti, bir kişi yaralandı.


Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada, Valilik koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen Cerablus’un El Humran Köyü’ne bugün saat 11:00 sıralarında, PKK/YPG mensuplarınca, Münbiç sınır hattı bölgesinden 3 adet havan mermisinin atıldığı belirtildi.

Açıklamada, havan mermilerinin isabet etmesi sonucu E.E. isimli bir çocuk ve A.A.M. isimli bir kadın olmak üzere 2 sivilin hayatını kaybettiği, A.A.S. isimli bir sivil kadının da hafif yaralandığı kaydedildi.

Açıklamada, yaralanın Cerablus Hastanesi’nde tedavi altına alındığı ve hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Açıklamada, olayla ilgili yerel emniyet güçleri tarafından tahkikata başlanıldığı bildirildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.