Bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildi

Bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildi

Suriye'nin Halep kentinde bir müzenin yağmalanması sonucu Türkiye'ye getirildiği tahmin edilen, ceylan derisine İbranice el yazısıyla işlendiği ve piyasa değeri bir milyon dolar olduğu belirtilen İncil ele geçirildi.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, söz konusu İncil’in bir eve düzenlenen operasyonla ele geçirildiği ve 3 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Suriye'nin Halep Kentinde bir müzenin yağmalanması sonucu ülkemize getirildiği, Hazreti Meryem döneminden kaldığı, İbranice dilinde ceylan derisine el yazısıyla işlendiği ve piyasa değerinin bir milyon ABD doları olduğu iddia edilen İncil kitabının bir adreste bulunduğu tespit edildi.” denildi.

Tespit edilen eve düzenlenen operasyonda İncil’in ele geçirildiği ve 3 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.