Bakanlar Koca ve Gül yangından kurtulan hastaları ziyaret etti

Bakanlar Koca ve Gül yangından kurtulan hastaları ziyaret etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep'te 9 kişinin hayatını kaybettiği SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Hastanesi’ndeki yangında kurtulan hastaları tedavi gördükleri hastanelerde ziyaret etti.


Patlama ve yangının meydana geldiği hastanede incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Koca ve Adalet Bakanı Gül, üniversite ve hastane yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Koca ve Gül, daha sonra hastanedeki yangından kurtulan ve yangına müdahale ettikleri esnada dumandan etkilenen sağlık personellerini tedavi gördükleri hastanelerde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Ziyaretlerde hasta yakınlarıyla görüşüp geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Koca ve Gül, daha sonra İl Sağlık Müdürlüğündeki toplantıya katıldı.

Yaptığı ziyaretlerle ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Bakan Koca, “Gaziantep’te elim kazanın yaşandığı hastanede incelemelerde bulunup olay hakkında yetkililerden bilgi aldık. Olaya müdahale esnasında etkilenen sağlık çalışanı arkadaşlarımızı da ziyaret edip geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki toplantıya ilişkinde bir açıklama yapan Koca, toplantıda Covid-19 salgınının seyrini ve alınan tedbirleri değerlendirdiklerini belirtti.

Bakan Gül de, “Gaziantep’teki elim hadisenin yaşandığı hastanede incelemelerde bulunduk. Adli ve idari süreç derhal başlatılmış olup titizlikle sürdürülmektedir. Hemşehrilerimize geçmiş olsun.” diye konuştu.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.