Baba ve oğlunu öldüren 2 DAİŞ mensubu yakalandı

Baba ve oğlunu öldüren 2 DAİŞ mensubu yakalandı

Suriye'nin El Bab kentinde yerel kolluk birimi görevlisi ve oğlunun silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonla gözaltına alınan DAİŞ mensubu 2 kişi tutuklandı.


Gaziantep Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, valilik koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen El Bab kentinde 17 Şubat'ta An Naser Mahallesi Korniş Caddesinde uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen silahlı saldırıda, El Bab Emniyet Müdürlüğü emrinde görevli yerel kolluk personeli ile 7 yaşındaki oğlunun öldüğü belirtildi.

Açıklamada, “Olayın ardından yerel kolluk birimlerince yapılan detaylı araştırma ve incelemeler kapsamında 7 Mart 2021 günü saat 06.00 sıralarında icra edilen operasyonda DEAŞ silahlı terör örgütü mensubu M.H.H. ve H.M. isimli 2 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak şüpheli şahıslar 8 Mart 2021 günü saat 15.00 sıralarında çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak El Bab Cezaevine teslim edilmişlerdir.” denildi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.