ATM’lere kart kopyalama düzeneği yerleştiren 2 şüpheli yakalandı

ATM’lere kart kopyalama düzeneği yerleştiren 2 şüpheli yakalandı

Gaziantep'te ATM cihazlarına yerleştirdikleri kart kopyalama aparatıyla hesaplardan para çeken ve suçüstü yakalanan 2 şüpheli gözaltına alındı.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, son günlerde Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne başvuran 20 kişinin, banka ve kredi kartları kopyalanarak hesaplarından nakit para çekildiği yönünde şikayette bulunduğu belirtildi.

Vatandaşların şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında çalışma başlatıldığı belirtilen açıklamada, “5 ağustos çarşamba günü saat 19.00 sıralarında ilimiz GATEM Toptancılar Sitesi'nde şubesi bulunan bir bankaya ait ATM cihazına kart kopyalama aparatı yerleştirildiğinin Banka Genel Merkezi Güvenlik Biriminden anlık bilgilerin öğrenilmesi üzerine, çevrede gerekli güvenlik tedbirleri alınarak, şüpheli şahıs ve şahıslar beklenmeye başlamış, 2 şüphelinin saat 23.00 sıralarında ATM'ye gelerek aparatları çıkardıklarının görülmesi üzerine, şüpheliler görevlilerimizce suçüstü yakalanmıştır.” denildi.

Şahısların üzerinde ve olay yerine geldikleri araçta yapılan aramada, 30 santim uzunluğunda üzerinde kamera olan 32 GB hafıza kartlı ATM kamera düzeneği, üzerinde kamera olan 32 GB hafıza kartlı ATM kamera düzeneği, 3 kart yerleştirme aparatı, 6 kart kopyalama aparatı, 18 değişik kişilere ait banka, market ve kredi kartı, 2 cep telefonu, 2 sim kart, bir bilgisayar ele geçirildiği kaydedildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.