Ailenin desteklenmesini içeren işbirliği protokolü imzalandı

Ailenin desteklenmesini içeren işbirliği protokolü imzalandı

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Büyükşehir Belediyesi ile İl Müftülüğü iş birliğinde milli ve manevi duyguları ön planda tutan bireyler yetiştirmek için düzenlenecek eğitim, kurs, seminer, proje gibi faaliyetleri içeren işbirliği protokolü imza


Valilikte gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, çocuklar, kadınlar ve aile kurumu başta olmak üzere toplumun her kesimi için yapılan tüm çalışmaların çok kıymetli olduğunu belirtti.

Gül, “Daha önce yapılan bir çalışmayı işbirliği protokolü ile biraz daha sistematik şekilde sürdüreceğiz. Kurumların güçlerini birleştirerek koordineli bir şekilde çalışması önemli. Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyelerin yaptığı çalışmalar bu şehrin eksikliklerini gideren çalışmalar. El ele vererek daha iyisini yapacağız. Çocuklar, kadınlar, aile kurumu başta olmak üzere toplumun her kesimi için yapılan tüm çalışmalar çok kıymetli.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehrin milli ve manevi değerlerini giderecek toplumsal huzur ve barışı daha da kuvvetlendirecek bir şehir inşası ile çeşitli çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.

Çocuklar, gençler, kadınlar ve aileler için daha güçlü çalışma düşüncesiyle yola çıkılarak projeyi hayata geçirdiklerine dile getiren Şahin, “Belediye olarak müftülüğün yaptığı çalışmalarda verilecek lojistik destekler, seminerler, kurslar bunlarla ilgili yapılacaklar noktasında daha iyi nasıl koordinasyon sağlarız diye önemli bir çalışmayı başlattık. Biz güçlü bir milletiz. Bizi güçlü millet yapan kuvvetli aile yapımız. Özellikle küreselleşme ile birlikte kentleşme, dijitalleşme bu aile yapımızda bir takım sorunlar yaşatabiliyor. O yüzden kurmuş olduğumuz aile destek merkezinde daha önce aile mahkemeleri ile yaptığımız çalışmada oraya boşanmak için başvuran ailelere verilen desteklerle, sorun çözme kapasitesini arttırarak, sevgiyi, saygıyı, muhabbeti çoğaltarak ve koruyucu önleyici tedbir alarak psikososyal destek, sosyo- ekonomik desteklerle birlikte yüzde 85 boşanmaktan vazgeçip ailenin devam ettiğini gördük.” şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar ise, Gaziantep’in üretimiyle, hayırseverleri ile Türkiye ekonomisine yaptığı katkıları ile öncü bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Şehrimizin bu güzelliklerine özellikle din hizmetleri anlamında toplumun tüm kesimlerine ulaşmak noktasında, valiliğimizin, belediyemizin destekleri ile daha iyi şeyler yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Bu anlamda özellikle kadın, aile ve çocuklarımıza yönelik, milli ve manevi değerlerimizi çocuklarımıza kazandırmada etkili bir işbirliği protokolü gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından imzalar atıldı. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.