Adalet Bakanı Gül Gaziantep’in kurtuluş yıldönümünü kutladı

Adalet Bakanı Gül Gaziantep’in kurtuluş yıldönümünü kutladı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ​Gaziantep'in, sömürgeci Fransız işgalinden kurtuluşunun 99'uncu yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Gül, mesajında “Gazi şehrimiz 99 yıl önce emperyalist güçlerin orduları tarafından kuşatıldığında, ‘Antep düşman süngüsüne boyun eğmez. Ölürsek şehidiz, kalırsak gazi’ diyerek işgale direnen kahraman ecdadımızı, milli mücadele tarihimizin dönüm noktalarından biri olan bu anlamlı günde şükranla yâd ediyor, her birine Rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Bizim için bu kutlu şehre gazi unvanını kazandıran Şehit Kâmil, Şahin Bey, Karayılan ve tüm şehitlerimiz birer kahramanlık abidesi, vatan, bayrak ve ezan için gösterdikleri fedakarlık ve direniş ruhu da daima taşımaktan onur duyacağımız kutlu bir mirastır.” dedi.

Milletin hiçbir zaman emperyalistlere boyun eğmediğini ifade eden Gül, “Aziz milletimiz, tarihin her döneminde hürriyeti, bağımsızlığı ve geleceği için canını ortaya koymakta asla tereddüt etmemiş, bu mukaddes vatana göz diken emperyalistlere, işgalcilere, darbecilere ya da hainlere diz çöktürdüğünü tüm dünyaya göstermiştir. Aynı azim ve kararlılıkla bu toprakları insanlığın son esenlik adası olarak sonsuza kadar koruyacağımıza ve gelecek nesillere her anlamda daha müreffeh bir ülke emanet edeceğimize yürekten inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Gül, “Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde; eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye, adaletten insan haklarına, ulaşımdan altyapıya kadar her alanda 2023 hedeflerine her geçen gün bir adım daha yaklaşmaktayız. Dün istiklal mücadelesine bayraktarlık yapan ecdadımız gibi Gaziantep’imizin çalışkan insanları bugün de ekonomik ve sosyal kalkınmanın öncüleri olmaya devam edecek, bir eğitim, kültür, turizm, ticaret ve sanayi şehri olarak gazi şehrimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında en parlak yıldızlardan biri olacaktır. Bu duygularla Gaziantep’imizin kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümünde tüm hemşerilerimi kutluyor, canlarını ortaya koyarak Antep’i emperyalistlerin tasallutundan kurtaran 6 bin 317 şehidimizi, bu toprakları bize vatan kılan tüm şehit ve gazilerimizi hayırla, rahmetle ve şükranla yâd ediyorum.” diye belirtti.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.