6 ilde FETÖ'nün emniyet yapılanmasına operasyon: 24 gözaltı

6 ilde FETÖ'nün emniyet yapılanmasına operasyon: 24 gözaltı

Gaziantep merkezli 6 ilde, FETÖ/PDY'nin 'emniyet yapılanması'na yönelik düzenlenen eşzamanlı operasyonda görevinden ihraç edilen 24 kişi gözaltına alındı.


Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin “emniyet yapılanması”na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, meslekten ihraç edilen 25 eski polisin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Çalışma kapsamında şüphelilerin isim ve adreslerinin belirlenmesinin ardından Gaziantep merkezli 6 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlarda, haklarında yakalama kararı bulunan 24 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerinde arama yapılan ve dijital materyaller ele geçirilen şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Hakkında yakalama kararı olan bir şüpheliyi yakalama çalışmaları ise sürdürülüyor. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.