14 yaşındaki Kur'an aşığı çocuk 8 ayda hafız oldu

14 yaşındaki Kur'an aşığı çocuk 8 ayda hafız oldu

Gaziantep'te Hoşgör Fatih Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimi alan 14 yaşındaki İshak Mermer, 8 ay gibi kısa bir sürede Kur'an-ı Kerim'i ezberleyerek hafızlar listesine ismini yazdırdı.


Gaziantep İl Müftülüğüne bağlı Hoşgör Fatih Kur'an Kursu öğrencilerinden yaşındaki İshak Mermer, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü imam hatip okulları hafız yetiştirme ve ders başarısını destekleme programına başvurdu.

Programa katılmaya hak kazanan Mermer, küçük yaşlarda hafızlık eğitimine başladı. Hem okuluna hem de hafızlık eğitimine devam eden Mermer, 8 ay gibi kıs sürede hafızlık eğitimini tamamlayarak büyük bir başarı elde etti.

Kur'an âşığı Mermer, hocalarının desteği ve kendisinin gösterdiği üstün gayretlerle yaklaşık 1-2 sene süren hafızlık eğitimini, 8 aylık bir sürede tamamladı.

Hafız olmanın büyük bir heyecanını yaşayan Mermer, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 16-17 Mart tarihlerinde Türkiye genelinde Kur'an kursları arasında düzenlenen “Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”na katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Covid-19 salgını tedbirlerince çevrimiçi gerçekleştirilen Türkiye finalinde, bölgelerinde birinci olan hafızlar Türkiye birinciliği için ter döktü.

Bölge birincilerinin yarıştığı finalde erkeklerde birinciliği Şahinbey Hoşgör Fatih Kur’an Kursu’ndan İshak Mermer alırken “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bayanlar Kategorisi”nde Güneydoğu Anadolu Bölgesi 1’incisi Oğuzeli Müftülüğü Bölge Yatılı Kur’an Kursu öğrencisi olan Nurgül Baytar ve Erkekler Kategorisi Bölge 2’incisi Şehitkamil Müftülüğü Ashab-I Suffe Kur’an Kursu öğrencisi Ahmet Arda Gökkaya oldu.

Hafızlık ve “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda dereceye giren Mermer, Baytar ve Gökkaya, Gaziantep Valisi Davut Gül’ü ziyaret ettiler.

Vali Gül, kendisini ziyaret eden öğrencileri tebrik ederek emeği geçen hocaları başta olmak üzere ailelerine, öğrencilere ve destek olan herkese teşekkür etti.

Lise 1’inci sınıf öğrencisi olan ve 8 aylık bir süreçte hafızlığını tamamladığını belirten Mermer, “Allah üstümde emeği olan tüm hocalarımdan razı olsun.  Anne ve babama da şükranları sunuyorum.” dedi.

Mermer, bundan sonraki hedefinin, Türkiye’yi uluslararası platformlarda temsil etmek olduğunu ifade etti.

üzerinde emeği geçen herkese teşekkür ederek başarısını devam ettirmek için daha çok çalışacağını söyledi.

İmam Hatip Ortaokul 2’inci sınıf öğrencisi Gökkaya ve Baytar ise kendisine destek veren ve üzerinde emeği geçen hocaları başta olmak üzere herkese teşekkür etti.

İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, ilçe müftüleri ve öğrenci ailelerinin eşlik ettiği ziyaret sonrasında günün anısına fotoğraf çektirildi.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.