GİBTÜ Rektörü Hatipoğlu: Aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz

GİBTÜ Rektörü Hatipoğlu: Aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz

İsveç'te Kuran'ın yakıldığı bir eyleme izin verilmesine Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, tepki gösterdi.


Hatipoğlu, "Tarih boyunca Yüce kitaba, peygamberimize ve kutsallarımıza saldıran bütün bedbahtlar tarihin çöplüğüne gömülmüştür. Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e karşı yapılan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz." dedi.

İsveç'te İslam düşmanı siyasetçi Rasmus Paludan'ın Kur'an-ı Kerim yakmasına tepkiler çığ gibi devam ediyor. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu da çirkin saldırıya sert tepki gösterdi.

Nihat Hatipoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'e çirkef elini uzatan ruh hastası İsveçli ve aynı anlayışı destekleyen bütün sefihleri tarihin 'onursuzlar' olarak niteleyeceğinden bir gram şüphem yoktur. Tarih boyunca Yüce kitaba, Peygamberimiz'e ve kutsallarımıza saldıran bütün bedbahtlar tarihin çöplüğüne gömülmüştür. Gün doğar ve batar ama ebed elbette İslam'ındır. Öyle de kalacaktır. Bu ahlaksızca saldırılar bizi birbirimize daha da kenetlemeli ve daha güçlü kılmalıdır. Halkı Müslüman olan ülkeler güç ve tepkilerini birleştirdiklerinde elbette bu ahlaksız ve onursuzca eylemlere cesaret bulunamayacaktır. Ülkemizin insanları ve bu onursuz davranışa tepki gösteren herkesi candan kutlarım. Elbette bu mazisi rezilliklerle dolu İsveçlinin iğrenç girişiminin sadece kendisinin bir hamlesi olmadığının farkındayız. İnsanımız bütün bu oyunları bozacaktır."

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri