Gaziantepli Muay Thai’ciler Dünya Şampiyonasından madalya ile döndüler

Gaziantepli Muay Thai’ciler Dünya Şampiyonasından madalya ile döndüler

01-09 Haziran 2024 tarihlerinde Yunanistan’ın Patra kentinde yapılan IFMA Elite Büyükler ve U23 Dünya Muaythai Şampiyonasında Gaziantep’ten şampiyonaya katılan 3 sporcu 2 gümüş ve 1 bronz madalya alarak şampiyonayı tamamladılar.


Yunanistan’da yapılan Muaythai Büyükler Dünya Şampiyonası’nda Türkiye adına yarışan Gaziantepli sporcular kendi kategorilerindeki sıralamaları ise şöyle; 75 Kg’da Büşra BEYAZBAL Dünya 2.si (Gümüş madalya), 71 Kg’da Halime EKE Dünya 2.si (Gümüş Madalya) ve 86 Kg’da Enes BİLBEN Dünya 3.sü, (Bronz madalya) olarak şampiyonayı tamamlayarak yurda döndüler.

Muay Thai Federasyonu tarafından yapılan açıklamada; IFMA Elite Büyükler ve U23 Dünya Muaythai Şampiyonasında Rusya ve Belarus'un bireysel kabul edilmesi ile takım halinde puanlamada Türkiye Dünya Şampiyonu oldu.

Genel Klasman Takım Puanlamada Türkiye Dünya Şampiyonu
51 Puanla Türkiye 1.
48 Puanla Tayland2.
40 Puanla Fransa 3.,

Elit Büyükler Kategorisinde Takım Puanlamada;
35 Puanla Türkiye 1.,
33 Puanla Tayland 2.
20 Puanla Ukrayna 3. Oldu,

Madalya Sıralaması Elit Büyükler Kategoride;
3 Altın 2 gümüş 4 bronz toplam 9 Madalya ile Tayland 1.
2 Altın, 5 Gümüş, 4 Bronz toplam 11 Madalya ile Türkiye 2.
2 Altın, 1 Gümüş, 2 Bronz toplam 5 Madalya ile Kazakistan 3.oldu.

U23 Kategorisinde;
3 Gümüş, 6 Bronz, toplamda 9 Madalya ile Takım puanalamada 6.sıraya girdi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.