Gaziantep Valisi Gül, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı

Gaziantep Valisi Gül, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı

Vali Davut Gül, son dönemlerde bazı kişilerin kendini vali, vali yardımcısı ve özel kalem müdürü olarak tanıtarak, vatandaşları dolandırmaya çalıştığına dikkat çekerek, “Dolandırıcılara kanmayın” uyarısında bulundu.


Gül, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, son günlerde kendisini telefonda Gaziantep Valisi, vali yardımcısı ve özel kalem müdürü olarak tanıtan kişi ya da kişilerin pandemi sürecini bahane ederek yardım talep ettiğini söyledi.

Gül, “Telefon açarak herhangi bir iş için  kimseden para istemedik istemeyeceğiz. Lütfen dolandırıcılara kanmayın. Hayır hasenat yapmak istediğinizde valiliklerin ya da kaymakamlıkların sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla yapabilirsiniz.” dedi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada da “Kendisini vali, vali yardımcısı ve özel kalem müdürü olarak tanıtıp çeşitli vesilelerle para isteyen kişilere inanmayınız ve 155 polis imdat hattına müracaatta bulunarak şikayet ediniz.” denildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK