Gaziantep Valisi Gül, vatandaşları Covid-19 kurallarına karşı uyardı

Gaziantep Valisi Gül, vatandaşları Covid-19 kurallarına karşı uyardı

Gaziantep Valisi Gül, vatandaşları Covid-19 kurallarına karşı uyardı ​Vali Gül, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, en çok vaka görülen 5 ilin uyarısını hatırlatarak, “Alışkanlıklarımızı değiştirmeden bu tablodan çıkamayız.” dedi.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş!

Bakan Koca, dün sosyal medya hesabı Twitter hesabı üzerinden Türkiye’nin 18 Temmuz Coronavirus (Covid-19) istatistiğini açıklayarak, "1000’in üstünde gerçekleştiği en son güne kıyasla, yeni vaka sayımız, bugün 90 azaldı. Son 3 günde en çok vaka görülen beş ilimiz; İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Diyarbakır. En az vaka görülen beş ilimiz; Artvin, Tunceli, Bayburt, Kırklareli, Bartın.” uyarısında bulundu.

Bakan Koca’nın dünkü paylaşımını sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşan Gül, vatandaşları Covid-19’a salgınına karşı tedbir almalarını isteyerek kurallara uymasını istedi.

Covid-19 tedbirlerine uyulması gerektiğini belirten Gül, “Alışkanlıklarımızı değiştirmeden bu tablodan çıkamayız. Biz ya da sevdiklerimiz, hasta olmadan, vefat etmeden davranışlarımızı kontrol edersek bunun faydasını görürüz. Aksi halde kocaman bir pişmanlıkla baş başa kalırız. Sizi en iyi siz korursunuz.” dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK