Gaziantep Valisi Gül: "Vaka sayılarındaki azalma Gaziantep'te görülmedi"

Gaziantep Valisi Gül:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, en çok vaka görülen 5 ilin uyarısını hatırlatan Vali Davut Gül, vatandaşları Coronavirus'e (Covid-19) karşı uyardı.


Türkiye'de alınan önlemler nedeniyle vaka ve ölüm oranları gerilemeye başlarken, Gaziantep'te ise Türkiye genelinin aksine salgın vakalarındaki artış devam ediyor.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Gül, vatandaşların Covid-19 salgınına karşı tedbir alarak kurallara uymalarını istedi.

"Zorunlu olmadıkça kalabalık ortamlarda bulunmayalım"

Coronavirus salgını tedbirleri kapsamında alınan kararlara uyulması çağrısında bulunan Gül, "Vaka sayılarında görülen azalma maalesef henüz Gaziantep'te görülmeye başlanmadı. Bu derdin dermanı sizde. Zorunlu olmadıkça kalabalık ortamlarda bulunmayalım. Lütfen vakaların önemli kısmının arkadaş, akraba ve benzeri yakınlarımızdan bulaştığını unutmayalım." dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK