Gaziantep Valisi Gül’den temizlik, maske ve sosyal mesafe uyarısı

Gaziantep Valisi Gül’den temizlik, maske ve sosyal mesafe uyarısı

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda vaka sayılarının yoğun olduğu iller arasında olan Gaziantep'te Coronavirus (Covid-19) tedbirleri ile ilgili kent genelinde kapsamlı denetimler yapıldı.


İçişleri Bakanlığı tarafından yeni tip Coronavirus (Covid-19) önlemleri kapsamında 81 ilde uygulamaya konulan genelge gereğince yapılan denetimlere Vali Davut Gül’de katıldı.

Denetimlere kentin en kalabalık noktalarından olan Karagöz Caddesi’nde başlayan Vali Gül, caddedeki esnafı gezdi. Denetimlerde esnaf ve vatandaşlara sık sık temizlik, maske ve sosyal mesafe uyarısında bulunan Gül, maske dağıttı.

Denetimlerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Gül, kentte 9 bin kişilik bir ekipler Covid-19 denetimi yapıldığını söyledi.

Gaziantep Valisi Gül’den temizlik, maske ve sosyal mesafe uyarısı

“Denetimler daha çok uyarıcı ve farkındalık oluşturmak için yapılmaktadır”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla bugün Türkiye'nin her tarafında genel denetimlerin olduğunu anımsatan Gül, “Daha öncede birkaç defa bu denetimler olmuştu. Bugün kamu kurum kuruluşlarının bütün amirleri, kaymakamlarımız, il valileri, emniyet ve jandarmanın yetkilileri, öğretmenlerimiz, din görevlilerimiz, odalarımız, borsalarımız olarak denetimlere çıktık. Denetimler daha çok uyarıcı, vatandaşlarımıza farkındalık oluşturmak için yapılan denetimlerdir.” dedi.

Gaziantep Valisi Gül’den temizlik, maske ve sosyal mesafe uyarısı

“Vatandaşlarımızdan beklediğimiz kurallara uymalarıdır”

Gül, “Gaziantep'te bu anlamda denetim yapan 9 bin civarında Coronavirus denetimi yapan arkadaşımız var. İnşallah bu denetimler neticesinde şehrimiz daha kontrollü bir hale gelmiş olacak. Burada hangi denetimleri yaparsak yapalım temelde vatandaşlarımızdan beklediğimiz kurallara uymalarıdır. Maskeleri sadece denetimlerde takarlarsa biz bir sonuç alamayız. Maskeler kendi sağlıkları için gerekli. Mesafe kendi sağlıkları için gerekli. Gaziantep olabildiğince her gün bu kurallara uyuyor. Her günde kurallara uyma oranımız artıyor." ifadelerini kullandı.

Gaziantep Valisi Gül’den temizlik, maske ve sosyal mesafe uyarısı

“65 yaş ve üzeri için kısıtlamalar devam ediyor”

Gaziantep için alınan yeni tedbirlerin olmadığını ifade eden Gül, “Daha önce açıkladıklarımızın dışında yeni tedbirlerimiz yok. 65 yaş üzeri olan vatandaşlarımızın düğünlere gitmeleri, toplu taşımalara belli saatlerde binme ve pazar yerlerine kalabalık saatlerde gitmeme gibi kısıtlamalarımız var.” diye konuştu. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.